eco nieborów

ECO NIEBORÓW JEST KAMERALNYM OBIEKTEM ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA SKRAJU BOLIMOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO, W ODLEGŁOŚCI NIECAŁEGO KILOMETRA OD PAŁACU RADZIWIŁŁÓW.

 

Korzystający z usług naszego obiektu mogą liczyć na intymną i kameralną atmosferę - cały teren jest celowo niemonitorowany – dzięki czemu zapewnia całkowitą prywatność swoim Gościom.

Zabudowa kompleksu wzorowana jest na XIX - wiecznym dworze rodziny Grabskich w Borowie, w powiecie łowickim, gdzie urodził się Władysław Grabski - premier i minister Skarbu II Rzeczypospolitej - twórca reformy walutowej. Na bazę hotelową składają się dwa budynki - jeden klasycystyczny z trójkątnym tympanonem, przekryty dachem mansardowym z czerwonej dachówki ceramicznej, drugi budynek został zbudowany w miejscu obiektów folwarcznych dworku.

Wnętrza utrzymane są w prostej stylistyce, zapewniając spójność estetyczną z zabudową wpisującą się w klimat XIX - wiecznego dworku szlacheckiego. Dekoracje nawiązują do życia i twórczości najsłynniejszego malarza urodzonego na terenie dawnego Księstwa Łowickiego - Józefa Chełmońskiego. Historyk sztuki - Maciej Masłowski pisał o Nim:

 

„...zaklął w swoim malarstwie tajemnicę polskości... jest w tym coś z magii, jest zaklęcie, jest urok rzucony przez prawdziwego myśliwca na wielkich łowach natury...”

 

Na ścianach wewnątrz obiektu znajdują się zdjęcia pochodzące z prywatnej kolekcji rodziny artysty oraz przedruki prac ze szkicownika Chełmońskiego, dopełnione przez teksty zredagowane i zaprojektowane wizualnie przez polskiego malarza, właściciela Galerii Browarna Andrzeja Biernackiego. Przedstawione życie i twórczość artysty potęgują sielski nastrój regionu.

 

„...jest w tym coś z magii, jest

zaklęcie, jest urok rzucony

przez prawdziwego myśliwca

na wielkich łowach natury...”

 

 

 

Maciej Masłowski

historyk sztuki o twórczości Józefa Chełmońskiego

Zapraszamy do Nieborowa

Mapa dojazdu

Jak do nas trafić

 

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zadzwoń, a dostosujemy ją do twoich potrzeb.

REGULAMIN OBIEKTU